Danfoss SONDEX®

D-desky
Technologie

Nová konstrukce desek od společnosti Danfoss
Inženýři společnosti Danfoss zdokonalili způsob konstrukce desek výměníků tepla zavedením nové řady D-desek. Na základě mnoha let zkušeností s technologií přenosu tepla a hlubokými znalostmi aplikací jsme provedli výrazné zdokonalení tradičních desek Fishbone a úplně jsme změnili způsob nahlížení na výměníky tepla.

Řada D-desek maximalizuje jak výkon, tak životnost produktů. Představuje tak milník v inovaci a posouvá technologii deskových výměníků tepla do zcela nové éry moderních a přitom jednoduchých řešení.

 

Zažijte D-výkon

Někdo kdysi řekl, že všechny skládané deskové výměníky tepla nejsou stejné a že je vždy potřeba se podívat na funkce, které nabízejí. Přesně tento názor sdílíme ve společnosti Danfoss, a proto se nikdy neuchýlíme k průměrným řešením. To, že něco funguje, neznamená, že se to nedá vylepšit, a proto nikdy nepřestaneme s inovacemi – abychom vám přinesli to nejlepší možné řešení.

 

Vynikající výkon
Zvýšili jsme tepelný výkon našich desek až o 11 % v porovnání s obvyklým designem.

 

 

Dosud nejsilnější deska
Díky využití cenově dostupného, odolného, skleněného kompozitního materiálu odolají desky tlaku až PN25 při tloušťce desky pouhých 0,3 mm.

 

 

Vysoce intuitivní závěsný systém
Náš nový závěsný systém používá komponentu vyrobenou z cenově dostupného, odolného, skleněného kompozitního materiálu a díky tomu je servis bloku desek vysoce intuitivní a snadný.

 

Revoluční systém D-LockTM
Patentovaný systém těsnění D-LockTM se snadno instaluje. Těsnění se zachytí do objímek D-LockTM a pevně drží na místě. Systém je navržen tak, že žádná část těsnění není vystavena působení UV záření a tím se prodlužuje jeho životnost.

 

 

Dokonalé vyrovnání desek díky rohovým zámečkům Náš nový systém s rohovými zámečky poskytuje dokonalé vyrovnání desek. Rohy desek pasují do sebe, takže stabilizují blok desek a eliminují riziko posunutí.

 

D-desky Technologie

“Roky zkušeností nás inspirovaly k inovativním vylepšením, které vyústily v dokonalý design desek s geometrií rybích kostí (Fishbone). Tato geometrie desek se dodává s různými hloubkami prolisů, roztečemi a úhly. Každá varianta je optimalizována pro určitou aplikaci."

Back to home

Technologie desek s geometrií rybích kostí SONDEX® Fishbone

Naše technologie desek s geometrií rybích kostí SONDEX® Fishbone se používá ve většině našich deskových výměníků tepla. Tento model je navržen pro vysoký tepelný výkon a přitom využívá povolenou tlakovou ztrátu tím nejefektivnějším způsobem.

 

 

Vlastnosti a výhody

  • Maximální prostor pro přenos tepla, doladěný pro jednotlivou aplikaci, umožňuje snížení celkového počtu desek potřebného pro optimální výkon. Vysoká účinnost vám dovolí zvýšit výkon a snížit spotřebu energie.
  • Rovnoměrná distribuce média napříč celou deskou a eliminování mrtvých zón má za následek nejlepší možné využití tlakové ztráty.
  • Unikátní systém těsnění zabraňuje vyosení bloku desek a napomáhá snadnému sestavení. Speciálně navržená drážka pro těsnění zachovává pružnost těsnění a prodlužuje jeho životnost.

 

Jak deskový výměník tepla SONDEX® funguje?

Často kladené otázky

Jaký typ výměníku tepla je pro mě vhodný?

Volba výměníku tepla závisí na mnoha faktorech. Naši zkušení inženýři navrhnou výměník tepla s patřičnými rozměry a správnými specifikacemi na základě vašich zadání a požadavků, abyste dostali kvalitní, výkonné řešení.

Jaké certifikáty jsou pro výměníky tepla k dispozici?

Naše výměníky tepla jsou schváleny a certifikovány podle oborových standardů a požadavků. Ohledně konkrétních detailů se obraťte na místní prodejní kancelář značky SONDEX®.

Kde získám cenu?

Obraťte se na místní prodejní kancelář značky SONDEX®.

Jak získám cenovou nabídku?

Obraťte se na místní prodejní kancelář značky SONDEX®. Abyste dostali co nejpřesnější cenovou nabídku, připravte si následující údaje:

• Výkon,
• Typ média,
• Požadované tlakové ztráty,
• Průtok,
• Pracovní tlak,
• Termodynamické vlastnosti a pracovní teploty,
• Pracovní teplota.

Ke stažení

O čem se chcete dozvědět více? Obecné informace o našich produktech naleznete v brožurách, technické údaje v datových listech a různé pokyny v návodech.

Chcete se dozvědět více?

Spojte se s námi ještě dnes a zjistěte, jak vám může společnost Danfoss pomoci.

Kontaktujte nás